The Regency Chess Company Recensioner:
Unikt Jazz mot Rock-tematiserat Schackset med intrikat detaljerade musiker, i kombination med ett spanskt Schackbräde i valnöt och lönn – en perfekt gåva för musikälskare.
Med tatueringar och klädda i läder framställs Rock-sidan som typiska hårdrocksmusiker. Kung och Drottning framför livligt sina nummer med handhållna mikrofoner medan Löpare, Springare och Bönder alla spelar gitarr. Springaren är särskilt entusiastisk i sin hållning, medan Tornet håller takten på trummorna.
Jazz-ensemblen spelar lugnt sina instrument och är klädd i vita kostymer med röda flugor. De leds av en gitarrspelande Kung och en Drottning som sjunger. Det traditionella jazzinstrumentet, saxofonen, spelas av Löparen medan Springaren plockar sin kontrabas. Tornet spelar trummor medan Bönderna spelar klarinett.
| Kungens höjd | 8.3 cm |
| Kungens basdiameter | 2.5 cm |
| Kungens vikt | 21.8 gram |
| Bondehöjd | 6.4 cm |
| Basdiameter för schackbonde | 2.5 cm |
| Vikt | 0 kilogram |
| Stil | Themed |
| Antal drottningar | 2 |
| Schackbrädets storlek | 40.0 cm |
| Schackbrädets tjocklek | 1.5 cm |
| Schackrutans storlek | 4.5 cm |
No video available for this product.
Vad ingår?
Frome, England
Barcelona, Spanien
The Regency Chess Company Recensioner:
Unikt Jazz mot Rock-tematiserat Schackset med intrikat detaljerade musiker, i kombination med ett spanskt Schackbräde i valnöt och lönn – en perfekt gåva för musikälskare.
Med tatueringar och klädda i läder framställs Rock-sidan som typiska hårdrocksmusiker. Kung och Drottning framför livligt sina nummer med handhållna mikrofoner medan Löpare, Springare och Bönder alla spelar gitarr. Springaren är särskilt entusiastisk i sin hållning, medan Tornet håller takten på trummorna.
Jazz-ensemblen spelar lugnt sina instrument och är klädd i vita kostymer med röda flugor. De leds av en gitarrspelande Kung och en Drottning som sjunger. Det traditionella jazzinstrumentet, saxofonen, spelas av Löparen medan Springaren plockar sin kontrabas. Tornet spelar trummor medan Bönderna spelar klarinett.
| Kungens höjd | 8.3 cm |
| Kungens basdiameter | 2.5 cm |
| Kungens vikt | 21.8 gram |
| Bondehöjd | 6.4 cm |
| Basdiameter för schackbonde | 2.5 cm |
| Vikt | 0 kilogram |
| Stil | Themed |
| Antal drottningar | 2 |
| Schackbrädets storlek | 40.0 cm |
| Schackbrädets tjocklek | 1.5 cm |
| Schackrutans storlek | 4.5 cm |
No video available for this product.
Vad ingår?
Frome, England
Barcelona, Spanien
The Regency Chess Company Recensioner:
Få 10% rabatt på din beställning nu.