The Regency Chess Company Recensioner:
Ett kompakt schackset med viktade sheesham-schackpjäser och ett schackbräde i valnöt, vackert tillverkat och idealiskt för stilfullt spel till ett överkomligt pris.
Färgen på detta schackbräde i valnöt kompletterar de rika gulbruna tonerna hos sheesham-schackpjäserna. Med en bredd på endast 31,8 cm är detta ett av våra mest kompakta paket, utan kompromisser i kvalitet eller stil. Både schackbrädet och schackpjäserna är tillverkade enligt mycket hög standard.
Om du letar efter ett enkelt men högkvalitativt schackset är detta paket idealiskt. De viktade schackpjäserna passar perfekt på den silkesmjuka ytan på schackbrädet i valnöt och lönn. Om du söker det perfekta schackspelet till ett överkomligt pris bör detta schackset definitivt finnas med på din kortlista.
| Kungens höjd | 6.4 cm |
| Kungens basdiameter | 2.5 cm |
| Kungens vikt | 21.0 gram |
| Bondehöjd | 3.6 cm |
| Basdiameter för schackbonde | 20.6 cm |
| Vikt | 1 kilogram |
| Stil | Traditional |
| Antal drottningar | 2 |
| Schackbrädets storlek | 31.8 cm |
| Schackbrädets tjocklek | 1.0 cm |
| Schackrutans storlek | 3.3 cm |
No video available for this product.
Vad ingår?
Frome, England
Barcelona, Spanien
The Regency Chess Company Recensioner:
Ett kompakt schackset med viktade sheesham-schackpjäser och ett schackbräde i valnöt, vackert tillverkat och idealiskt för stilfullt spel till ett överkomligt pris.
Färgen på detta schackbräde i valnöt kompletterar de rika gulbruna tonerna hos sheesham-schackpjäserna. Med en bredd på endast 31,8 cm är detta ett av våra mest kompakta paket, utan kompromisser i kvalitet eller stil. Både schackbrädet och schackpjäserna är tillverkade enligt mycket hög standard.
Om du letar efter ett enkelt men högkvalitativt schackset är detta paket idealiskt. De viktade schackpjäserna passar perfekt på den silkesmjuka ytan på schackbrädet i valnöt och lönn. Om du söker det perfekta schackspelet till ett överkomligt pris bör detta schackset definitivt finnas med på din kortlista.
| Kungens höjd | 6.4 cm |
| Kungens basdiameter | 2.5 cm |
| Kungens vikt | 21.0 gram |
| Bondehöjd | 3.6 cm |
| Basdiameter för schackbonde | 20.6 cm |
| Vikt | 1 kilogram |
| Stil | Traditional |
| Antal drottningar | 2 |
| Schackbrädets storlek | 31.8 cm |
| Schackbrädets tjocklek | 1.0 cm |
| Schackrutans storlek | 3.3 cm |
No video available for this product.
Vad ingår?
Frome, England
Barcelona, Spanien
The Regency Chess Company Recensioner:
Få 10% rabatt på din beställning nu.